Džons

 • Autors
  Sintija Lenone
 • ISBN
  9789984812496
 • Izdevniecība
  Mansards apgāds SIA
 • Gads
  2010
 • Lappuses
  328
 • Iesējuma veids
  Mīkstie vāki (140mm x 210mm)
Lasītāju vērtējums:
Ekspertu vērtējums:
Cena: € 15,05 Reģistrējoties: € 13,55

Pirkt

Grāmatu, kas angļu valodā izdota 2005. gadā, Džona Lenona pirmā sieva Sintija Lenone sarakstījusi 25 gadus pēc vīra nāves, kad jūtas gatava atklāt patiesību par desmit gadu ilgo kopdzīvi ar mūzikas leģendu. Atmiņās vēstīts par The Beatles pirmsākumiem un ziedu laikiem, par Džona Lenona interesanto ģimeni, sarežģīto personību un attiecībām ar sievu Sintiju un dēlu Džulianu.

Sintija Lenone memuāros raksta: „Kopš Džona nāves esmu noskatījusies, kā grāmatas par viņu, plauktiem vien, parādās un pazūd; lielāko daļu sarakstījuši cilvēki, kas nekad nav viņu pazinuši un kas veido vienpusīgu un kļūdainu priekšstatu par viņu un par mūsu attiecībām. Daudzi man atvēlēja tikai mazu, epizodisku lomiņu Džona dzīvē, kas ievērojama tikai ar to, ka mums bija dēls. Mani parasti norakstīja kā jūsmīgu, jaunu meiteni, kas ieķērās Džonā un pēc tam ievilināja viņu laulības slazdā.

Tas bija ļoti tālu no patiesības. Es biju kopā ar Džonu desmit viņa dzīves gadus — vislieliskākos, neparastākos, notikumiem bagātākos gadus. Tas bija laiks, kad viņš sasniedza savas radošās virsotnes. Laiks, kad viņš bija asprātīgs, kaislīgs, godīgs un atklāts, kad viņš mīlēja savu ģimeni un mīlēja Bītlus. Laiks, pirms narkotiku un slavas iespaidā viņš sagrāva daudz no tā, kas agrāk viņam bija svarīgs.”

Piedāvājam Jums iegādāties arī šo:

Di_zenie_m_uzi_ki_small
Cena:
€ 9,60
Reģistrējoties:
€ 8,64

Pirkt

Diženie mūziķi + DVD

Autors: Roberts Cīglers
ISBN: 9789934008436
Dg_mj_vaks_500_small
Cena:
€ 9,56
Reģistrējoties:
€ 8,60

Pirkt

Maikls Džeksons. Biogrāfija

Autors: Dž. Rendijs Taraborelli
ISBN: 9789984847269
Beatles_vaks_small
Cena:
€ 5,49
Reģistrējoties:
€ 4,94

Pirkt

The Beatles. Mūzika, cilvēki un notikumi

Autors: Klāss Vāvere
ISBN: 978-9984-812-80-9

 • Aivars Eipurs 09.03.2010 19:22

  Var saprast Sintijas, Džona Lenona pirmās sievas, Džuliana mātes novēloto (tiešām, kāpēc ne agrāk?) reakciju uz daudzajām grāmatām par viņas vīru, kuras samērā ātri izpērk. Vairums no šo grāmatu autoriem Džonu nebija pat pazinuši, bet viņa ar viņu bija kopā desmit gadus, redzēja, kā viņš kļūst slavens. Ar visām no tā izrietošajām sekām. Tiešām, viņai taisnība, jo pat es personīgi pazīstu kādu simpātisku talantīgu angli, kurš uzrakstījis grāmatu par Lenonu, kas ir tulkota vairāk nekā desmit valodās. Sintijas grāmatā ir atkal citas bildes, variācijas par iepriekš redzētajām. Atsauca atmiņā arī jau dzirdētas un skatītas, bet atmiņā pagaisušas Džona bērnības lietas. Proti, kā viņu privatizēja stingrā vecākā no mātesmāsām Mērija Elizabete, saukta par Mimī, un kā vēlāk, Džonam vēl tīnim esot, zem policista auto pakļuva un gāja bojā viņa māte Džūlija. Taču es nezināju simpātiskas detaļas par „Bītliem” Hamburgā. Kā viņiem vajadzēja iekarot skatuvi, uz kuras pirms viņiem stundām un dienām ilgi bija plosījies publikas mīlēts meiteņu šovs. „Bītliem” vajadzēja noturēt uzmanību 3-4 stundas, bet gabalu, ko spēlēt, tik daudz viņiem nebija. Tad nu viņi katru centās izvilkt līdz divdesmit minūtēm! Bezgala atkārtojot muzikālo pusi un ārdoties pa skatuvi, kas Džonam esot tīri labi padevies. Beigās viņi publikai iepatikās. Kā sūtījis vēstules Sintijai, uz aploksnes uzrakstot norādījumu pastniekam: „Pastniek, pastniek, neguli – Sintijai nes vēstuli! Viņu ļoti mīlu es. Steidzies, vecīt, nes, nes, nes!” Sintija grāmatā mazliet atriebjas Joko Ono, pastāstot, kā Džulians, iepriecinot Sintiju, saucis Joko par Koheju Hokeju. Toties Joko izmantoja iespēju, atsakot Sintijai iespēju braukt līdzi Džulianam uz Štatiem tūlīt pēc Džona nāves, skaidri pateikdama: „Tu man neesi gluži veca draudzene no skolas laikiem, Sintij.” Sintija arī neslēpj, ka reizēm jutusies nepiemērota sabiedrībā, kurā gozējies slavas virsotnē esošais Džons. Lasītājs šeit var arī uzzināt kā Džons viņu abu draudzības sākumā reiz Sintijai iesitis, un arī to, ka jau 1966. gadā saņēmis vēstuli no kāda pareģa ar brīdinājumu, ka reiz Štatos viņu nošaus. Džons to arī neaizmirsa un reizēm pieminēja. Protams, ja var ticēt Sintijai. Kāpēc gan neticēt viņai 25 gadus pēc Džona nāves? Grāmata angliski izdota 2005.gadā.

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Pirktākais kategorijā