Alberts Kauls. Triumfā un traģismā (C.V.)

 • Autors
  Ēriks Hānbergs (grām.sakārtotājs)
 • ISBN
  9789984387314
 • Izdevniecība
  Jumava SIA
 • Gads
  2010
 • Lappuses
  358
 • Iesējuma veids
  Cietie vāki (160mm x 240mm)
Lasītāju vērtējums:
Ekspertu vērtējums:
Cena: € 3,70 Reģistrējoties: € 3,33

Pirkt

Grāmatā par Alberta Kaula radošo un reizē pretrunīgo personību stāsta 82 laikabiedri, arī A. Kaula radinieki. Daudzās personības intervējuši sabiedrībā pazīstamie Inguna Bauere, Aivars Berķis, Ilgonis Bite, Ilze Būmane, Ksenija, Zagorovska un Ēriks Hānbergs. Grāmatas lapaspusēs dažādu rangu vadošo darbinieku un kultūras personību atmiņas un vērtējumi. Pēc četru mēnešu sarakstes savu skatījumu par viedo latvieti atsūtīja arī Mihails Gorbočovs.
Grāmatas ierosinātājs – Jānis Streičs, tekstu sakārtojis Ēriks Hānbergs, grāmatas apsaimniekotājs – Alberta Kaula līdzgaitnieks Aivars Andersons.
Grāmata tapusi pateicoties bijušo un tagadējo ādažnieku, Ādažu novada domes, Amatas novada domes, vairāku zemnieku saimniecību un A. Kaula laikabiedru finansiālam atbalstam.

Alberts Kauls (15.10.1938 – 24.09.2008) bijis ilggadējs kolhoza “Ādaži” vadītājs. Veiksmīgi saimniekojot izpelnījies ādažnieku uzticību un labvēlību. Andra Šķēles valdības laikā bijis Zemkopības ministrs. Kauls no 1989. līdz 1990. gadam bija PSRS Prezidenta padomes loceklis. Bijis perestroikas aizsācēja Padomju Savienības prezidenta Mihaila Gorbačova padomnieks lauksaimniecības lietās.
“Alberts Kauls bija labs nacionālists padomju apstākļos. Tas nozīmē, ka arī liels demokrāts. Ja vēl zinām, ka sociālistiskā lauksaimnieka autoritāte bija Kārlis Ulmanis, tad viņa cilvēciskā un arī sabiedriskā pozīcija top daudz skaidrāka. Ne velti Mihails Gorbočovs, iepazinis Kanādas fermu saimniekošanu un vēlākieraudzijis agrofirmu Ādaži, izvēlējās latviešu saimniecības priekšsēdētāju par savu padomnieku, tātad arī viņa metodes – par paraugu toreizējās lielvalsts lauksaimniecībai.”
Jānis Peters

Piedāvājam Jums iegādāties arī šo:

12089_small
Cena:
€ 12,78
Reģistrējoties:
€ 8,05

Pirkt

Ede, Pumpura sieva

Autors: Inguna Bauere
ISBN: 9789934023804

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Pirktākais kategorijā