Depresīvās ekonomikas atgriešanās un 2008. gada krīze

 • Autors
  Pols Krūgmens
 • ISBN
  9789984388342
 • Izdevniecība
  Jumava SIA
 • Gads
  2010
 • Lappuses
  216
 • Iesējuma veids
  Cietie vāki (160mm x 245mm)
Lasītāju vērtējums:
Ekspertu vērtējums:
Cena: € 2,22 Reģistrējoties: € 2,00

Pirkt

Ekonomika vienmēr bijusi jebkuras valsts labklājības pamatā. Tomēr, neskatoties uz to, ka informācijas tehnoloģijas ir pavērušas ceļu visu uzzināt vairāk un ātrāk, pasaule no savām kļūdām nemācās – un krīze seko cita citai.
Pola Krūgmena – Nobela prēmijas laureāta ekonomikā – grāmata “Depresīvās ekonomikas atgriešanās un 2008.gada krīze” sniedz ieskatu vairāku pasaules valstu ekonomiskajos procesos un lēmumos, kas kalpoja kā 2008.gada finanšu krīzes ģenerālmēģinājums. Tās galvenais uzsvars ir uz analīzi, mēģinot saprast, kas veicināja 2008.gada krīzi. Taču – kā saka pats autors – negaidiet nopietnā un svinīgā stilā rakstītu grāmatu; lai gan tās mērķi ir nopietni, rakstīšanas stils esot vieglprātīgs.

“Neviens kurš raksta par ekonomiku, to nedara labāk par Polu Krūgmenu.”
Washington Post
“Šī ir lieliska grāmata!”
The Guardian

Piedāvājam Jums iegādāties arī šo:

Dg_cita_ekonomika_vaks_500pix_small
Cena:
€ 2,52
Reģistrējoties:
€ 2,27

Pirkt

Cita ekonomika

Autors: Aigars Plotkāns
ISBN: 9789984847399
Dg_shoka doktrina_500pix_small
Cena:
€ 13,02
Reģistrējoties:
€ 11,72

Pirkt

Šoka doktrīna. Katastrofu kapitālisma...

Autors: Naomi Kleina
ISBN: 9789984847726

 • Arvīds Deģis 28.01.2011 07:28

  Piekrītu, ka šajā grāmatā nav sniegtas oriģinālas receptes Latvijas izejai no recesijas vai stagflācijas situācijas, taču tā nenoliedzami kalpo kā vēsa duša smadzenēm. Taču ar glābšanas paketēm un bruņotiem ar specifiskām zināšanām/tālredzību valdībai būtu jāsavalda krīze. Autors brīdina valdības, ko piemeklējušas pēkšņas krīzes, no pašapmāna un fatālisma kombinācijas, kad viss var noiet greizi.
  Latvijas valsts izskatās pēc karikatūras, velkot paralēles ar Brazīliju pēc 1999.gada krīzes. Es aplaudēju, kad izlasīju: «mēs noteikti negribam, lai recesijai pretī stājas ASV prezidenta Herberta Hūvera stilā – paaugstinot nodokļus, samazinot patēriņu un palielinot procentu likmes».
  Autors piemin neapgāžamu faktu, ka «mazas valstis ir pakļautas finanšu paisumam un bēgumam un nespēj kontrolēt savu ekonomisko likteni. »
  Kam tā domāta? Uzņēmējiem, mazāk - studentiem, baņķieriem, apdrošinātājiem, nekustamo īpašumu projektu attīstītājiem, valsts un pašvaldību deputātiem, plašajam ierēdniecības slānim.
  Kas tajā apskatīts? Padziļināti – Meksika, Argentīna, Taizeme, Japāna, virspusēji ASV un Krievija.
  Grāmatas mērķis ir parādīt vienu no modeļiem, kā par šādām lietām domāt. Tai nepiemīt pārmēru nopietns un pamācošs tonis, bet laba, erudīta sarunbiedra intonācija un «spēlēšanās» ar respektablu ekspertu idejām un piemēriem iz ekonomikas vēstures 120 gadu garumā.
  Autors 2009.gadā norāda, ka drīz būs citas ideoloģijas un citi sapņi, jo pašreizējā ekonomiskā krīze noteikti turpināsies un padziļināsies. Tātad tā savā ziņā traktējama kā kapitālisma sistēmas sakāve, kas kopš 1991.gada valda pār pasauli bez konkurenta – sociālisma.
  «Kad krīze sākās, nav brīnums, ka ekonomikas mācību grāmatas izlidoja laukā pa logu. SVF cenšas pārliecināt mūsu valsti darīt to, ko, pēc viņu domām, globālais tirgus uzskatīs par izdevīgu. Joprojām patiess ir apgalvojums, ka stingra valūtas un fiskālā politika (konsolidācija) līdz ar valūtas pārvērtēšanu rada recesijas. Ko Vašingtona piedāvā? Neko. Cietējiem jāspēlē uzticēšanās spēle, kas sniedzas pāri normālas ekonomikas politikas kompetencei. » – 131.lpp.
  Atbilde, kāpēc depresīvā ekonomika atgriežas, atrodama 207.lpp.
  Vai ziniet ko sauc par «eiroskrelozi»? Tā esot parādība, ka Eiropas Savienība cieš no augsta bezdarba līmeņa īpaši jaunu cilvēku vidū pat ekonomikas atgūšanās laikā.
  Mans secinājums: Valda Dombrovska valdība izskatās līdzīga Meksikai 1993. – 1994.gadā, kad, lai saglabātu labu «fasādi», tiek pārliecināti ārzemju investori un finanšu tirgi, ka ekonomika ir uz pareizajām sliedēm un ka neredz iemeslu devalvēt valūtu un ka nav nodoma to darīt. Mums draud izaugsmes recesija 10 gadu garumā, kas jau piedzīvota Japānā pēc 1991.gada.
  Nav tādas lietas kā pusdienas par velti, tāpēc iesaku atrast naudu šīs vērtīgās grāmatas iegādei.

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji