Gunāra Priedes dzīve un darbi 1987-2000

 • Autors
  Ieva Struka sastādītāja
 • ISBN
  978-9934-20-044-1
 • Izdevniecība
  Jumava SIA
 • Gads
  2017
 • Lappuses
  984
 • Iesējuma veids
  Cietie vāki (155mm x 235mm)
Lasītāju vērtējums:
Ekspertu vērtējums:
Cena: € 25,13 Reģistrējoties: € 22,62

Pirkt

Šis sējums apkopo laika periodu no 1987. līdz 2000. gadam, kad Gunārs Priede aiziet mūžībā.
Tas ir īpašs laika posms Latvijas ― un ne tikai ― vēsturē. Laiks, kurš ir spēcīgāks par indivīdu. Laiks, kurš atnes brīvību. Laiks, kurš, no vienas puses, visu izkristalizē, jo tie, kas nav ar mums, ir pret mums, no otras – sajauc kopā, jo daudzi no skaļu vārdu runātājiem dažus gadus vēlāk izrādīsies neizturam pārbaudi ar varu un naudu.
Gunārs Priede šai laikā raksta ne tikai dienasgrāmatu, bet arī lugas, tomēr lugas izrādās teātrim nevajadzīgas. Tās aizvien interesantākas kļūst tieši tagad, jo fiksē savu laiku, sociālo iekārtu un morālo vērtību maiņu, cilvēku noslāņošanos, spēju un nespēju pielāgoties lielajām norisēm sabiedrībā, vēlmi un arī nevēlēšanos to darīt. Cita starpā, tie, kas nevar un negrib pielāgoties jaunajam, ne vienmēr ir retrogradi vai stagnāti, dažreiz viņi vienkārši mēģina saglabāt vērtīgāko no sava laika. Arī no šāda skatupunkta vērts lasīt Priedes lugas.
Toties šī laika posma dienasgrāmata ir zelta ādere katram, kuru interesē Latvijas jaunāko laiku vēsture un kultūra, jo, pateicoties Gunāra Priedes pieradumam fiksēt ikdienu, mēs iegūstam laikmeta panorāmu, turklāt tāda laikmeta, kuru fiksējis retais cilvēks, jo – nebija jau laika.

Ieva Struka, dr.art


Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Pirktākais kategorijā

Jaunākais kategorijā