Matemātika ekonomikas pamatjautājumu apguvei

 • Autors
  Ineta Šnepe, Sandra Janaite
 • ISBN
  978-9934-543-08-1
 • Izdevniecība
  Turība Biznesa Augstskola SIA
 • Gads
  2016
 • Lappuses
  40
 • Iesējuma veids
  Mīkstie vāki (145mm x 200mm)
Lasītāju vērtējums:
Ekspertu vērtējums:
Cena: € 5,46 Reģistrējoties: € 4,91

Pirkt

“Matemātika ir visu zinātņu karaliene” – par šo vārdu patiesumu vajadzētu būt pārliecinātam katram skolotājam un skolēnam. To pierāda katra situācija, tiklīdz kaut ko gribam raksturot skaitliski. Līdz ar to top skaidrs, ka matemātika ir arī visu zinātņu kalpone – tā kalpo visām zinātnēm, lai ie-
viestu skaidrību, lai parādītu daudzas lietas precīzāk.
Matemātiskās patiesības ir nemainīgas, toties laika gaitā mainās matemātikas pasniegšanas metodika. Vienu un to pašu saturu pirms 20 gadiem skolā pasniedza nedaudz atšķirīgi, lietoja citu valodu, varbūt arī citādu pierakstu.
Matemātiku kā palīglīdzekli sava priekšmeta pasniegšanā vairāk vai mazāk
lieto visi skolotāji. Tomēr, jo pieredzes bagātāks skolotājs, jo vairāk gadu pagājis no tā laika, kad viņš pats apguva matemātikas pamatus.Tādēļ nav nekāds brīnums, ka arī pieredzējuša pedagoga praksē, kad jāmāca skolēniem jaunā situācijā lietot kādu matemātikas pamatprasmi, kuru pats pedagogs teicami pārzina un korekti lieto daudzus gadus, rodas problēmas.
Lai no šīm problēmām izvairītos, nepieciešams sekot matemātikas mācīšanas metodikas attīstībai, izmaiņām. Tam, protams, ne vienmēr atliek laika. Plaši ikdienas dzīvē lietotas matemātikas tēmas ir vairākas. Šajā grāmatā divas no tām: “Daļas. Procenti” un “Sakarības. Funkcijas”.
Šis darbs tapis kā palīglīdzeklis sociālo zinību, ekonomikas un citu nozaru skolēniem un skolotājiem, kuru tiešā specialitāte nav matemātika, bet kuriem ar matemātikas pamatprasmju lietošanu ikdienā ir cieša saistība.
Darbā no praktizējošu skolotāju pieredzes iespējami vienkārši aprakstītas sekojošas matemātikas tēmas:
•procentu būtība, aprēķināšana, pārveidošana un izmantošana dažādu ikdienas situāciju aprakstīšanā;
•dažādu sakarību, tai skaitā arī funkciju, veidošanās un lietošanas pamati.

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Jaunākais kategorijā