Jaunā dzīves zinātne

 • Autors
  Rūperts Šeldreiks
 • ISBN
  9789934111167
 • Izdevniecība
  Jumava SIA
 • Gads
  2012
 • Lappuses
  296
 • Iesējuma veids
  Mīkstie vāki (145mm x 200mm)
Lasītāju vērtējums:
Ekspertu vērtējums:
Cena: € 12,63 Reģistrējoties: € 11,36

Pirkt

Citādi par ierasto – jaunā dzīves zinātne

“Visi dzīvnieki un augi veido un papildina savas sugas kolektīvo atmiņu, Arī kristāli un molekulas ievēro sev līdzīgajiem piemītošos ieradumus. Kosmiskā evolūcija apvieno ieražu un radošuma saspēli.”

Doktors Rūperts Šeldreiks piedāvā zinātnisko hipotēzi, kas krasi atšķras no tās, kāda ir dominējusi eksaktajās zinātnēs līdz šim. R. Šeldreiks piedāvā izskaidrojumu – ja žurkas vienā pasaules laboratorijā atklāj risinājumu labirintam, kādēļ citā pasaules vietā cita žurku grupa šo pašu labirintu spēj iziet daudz ātrāk. Autors šo procesu sauc par morfisko rezonansi, viņš apgalvo, ka arī tas, kādu formu pieņem kristāliskas vielas, ir drīzāk ieradums, nevis stingrs likums.

“Zinātnieki-ķeceri ir Dieva žēlastība civilizācijai. Rūperta Šeldreika Prometeja gars tik ļoti satricina zinātnes rūsējošo mašīnu, ka tās stūrmaņi nevar to piedot. Diemžēl lielākajam vairumam zinātnieku Zeme joprojām ir plakana… Es ceru, ka šajā grāmatā ikviens, kas saprot, ka mūsdienas ir arī tikai “viduslaiki” attiecībā pret nākotni, pabaros savu prātu ar autora apbrīnojamo intelekta degvielu.” Ārsts reanimatologs Pēteris Kļava

Grāmata piedāvā plašu skaidrojumu par autora atklājumiem un secinājumiem, kas ļauj autoram piedāvāt hipotēzi, kas principiāli atšķiras no ierastajām un faktiski lielu daļu līdzšinējo zināšanu par bioloģiju un citām dabas zinātnēm pasludina par nepareizām.

“Nozīmīgs zinātnisks pētījums par bioloģiskās un fizikālās esamības dabu.”

Žurnāls New Scientist

Rūperts Šeldreiks ir studējis bioloģiju Kembridžā, vēlāk ieguvis stipendiju, lai studētu Hārvarda universitātē. Savos pētījumos kā bioķīmiķis viņš saskārās ar vairākiem fenomeniem, ko mūsdienu zinātne nespēj izskaidrot, tādēļ autors nonāca līdz pētījumiem par morfiskajiem laukiem, kas, viņaprāt, ir universāla datubāze gan fiziskām, gan mentālām formām.

Arī Šeldreika grāmata “Septiņi eksperimenti, kas varētu mainīt pasauli” ir lasāma latviešu valodā.

Piedāvājam Jums iegādāties arī šo:

Septini eksperimenti_small
Cena:
€ 10,51
Reģistrējoties:
€ 4,73

Pirkt

Septiņi eksperimenti, kas varētu...

Autors: Rūperts Šeldreiks
ISBN: 978-9934-11-010-8

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Pirktākais kategorijā

Jaunākais kategorijā