111 privātie muzeji un kolekcijas Latvijā

 • Autors
  Ilze Būmane
 • ISBN
  978-9984-827-80-3
 • Izdevniecība
  Lauku Avīze
 • Gads
  2010
 • Lappuses
  256
 • Iesējuma veids
  Cietie vāki (165mm x 285mm)
Lasītāju vērtējums:
Ekspertu vērtējums:
Cena: € 9,93 Reģistrējoties: € 8,93

Pirkt

Izdevums ir bagātīgi ilustrēts un sniedz ieskatu par privāto muzeju un kolekciju krājumiem Rīgā, Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē un Latgalē. Grāmatā muzeji un kolekcijas tematiski iedalīti astoņās daļās – vēsturiskie un kara, memoriālie, kultūrvēstures, tradīciju, mākslas, lauksaimniecības, meža un zvejniecības un savdabīgie. Visplašākā ir kultūrvēstures muzeju un kolekciju daļa – kopumā trīsdesmit, kas pārsvarā aptver lauku darbarīku un iedzīves lietu krājumus. Interesanti, ka 12 no grāmatā apskatītajiem muzejiem ir zemnieku saimniecības, bet trešdaļa privāto muzeju un kolekciju īpašnieki ir okupācijas varas represēto mantinieki.

Vislielākais muzeju un kolekciju skaits ir Vidzemē – 38, mazliet atpaliek Kurzeme – 34, mazāk ir Latgalē ­– 16 un Zemgalē ­– 15.
Grāmatas autore Ilze Būmane: "Iepazīstoties ar privāto muzeju un kolekciju īpašniekiem, atklājās negaidīta aina – izrādās, viņu vākums aptver visu Latvijas tautsaimniecības un kultūrvēstures ainu no 19. gadsimta līdz mūsdienām. Grāmatas lasītāju pārsteigs arī vēl senāki izņēmumi, piemēram, aptuveni 300 gadu vecs mācītājmājas ledusskapis un citas senlietas. Patiesi nezinu, vai ir vēl citas valstis, kam ir savi vienas izrādes muzeji, kā, piemēram, Blaumaņa izrādei "Skroderdienas Silmačos" un Alfrēda Kalniņa latviešu pirmajai operai "Baņuta."

Grāmata būs vērtīgs uzziņas līdzeklis jebkuram vēstures cienītājam un ceļotājam, jo katra muzeja aprakstu papildina arī praktiska informācija – adrese, ekspozīcijas darba laiks, īpašnieka tālruņa numurs, e-pasta un mājaslapas adrese.


Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Pirktākais kategorijā

Jaunākais kategorijā