Šoks. Šucmaņu orģijas kara sākumā

 • Autors
  Autoru kolektīvs
 • ISBN
  9789934828201
 • Izdevniecība
  Drukātava, SIA
 • Gads
  2012
 • Lappuses
  337
 • Iesējuma veids
  Mīkstie vāki (140mm x 200mm)
Lasītāju vērtējums:
Ekspertu vērtējums:
Cena: € 6,62 Reģistrējoties: € 5,96

Pirkt

Nav iespējams uzskaitīt ne niecīgu daļu no apraktajām dzīvēm. Te atdusas kalpi, strādnieki, zemnieki, skolotāji, sirmgalvji un jaunas meitenes, kurām dzīve vēl šķita smaržas pilns ievas zieds.

Kādu te nav? Nav neviena fabrikanta, lielsaimnieka vai citu bagātu ļaužu.

Starp nošautajiem bija cilvēki, kuri skaidri zināja, kas ir marksisms, sociālisms, komunisms, tomēr vairums šīs mācības lasījuši tikai dzīves grāmatā. To ganiņa gaitās mācīja negulētie rīti, to mācīja rudeņi, kad laimīgie aizceļoja uz skolām, bet mazturīgo bērns meklēja darbu ziemas iztikai, kā dzērve salauztiem spārniem nolūkodamies, kur tālē zūd gājputnu kāši. To mācīja Jurģi, kad katrs uz gadu pārdeva divas stipras rokas.

Ķelderleja ir tikai viena asiņu lāse no tās lielās straumes, kas plūdusi pār Latvijas zemi. Neliela leja pie Gaujas… Bet daudz mūsu mazajā Latvijā ir tādu leju un kalnu, smiltāju un priedāju, no kuriem kādreiz, tāpat kā tagad ceļas miglas vāli, cēlās asiņu tvans. Kur tagad skan netraucētas putnu dziesmas, kādreiz no kapenēm skanēja cilvēku vaidi un lāsti, kamēr tos pārtrauca šāvienu troksnis.

Tai septembra dienā man no mājas bija līdz violeti sārtu asteru pušķis. Es staigāju gar kapiem, bet manas acis nespēja cauri smilšu kārtai ieraudzīt, kur guļ mans tēvs un viņa brālis, kaut gan viens no tiem, kas viņus te apbēris ar baltajām smiltīm, bija stāstījis, ka bedres vienā un otrā galā guļot pa Bērziņam. Bet kurā no trim? Un tā es staigāju, savus ziedus kaisīdams uz visiem trijiem kapiem, jo … visi ir brāļi – te ir brāļu kapi.


 • joe@tvnet.lv 18.04.2015 11:12

  Nav iespējams palasīt - "pareizā vēsture", par kuru kādam skaidrs,ka sāp, bet kaut pusprocentu objektivitātes vajadzētu, ja jau raksta grāmatu.

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Pirktākais kategorijā

Jaunākais kategorijā