Zem LKP kupola

 • Autors
  Voldemārs Hermanis
 • ISBN
  9789934118968
 • Apakšnosaukums
  Ieskats Latvijas Komunistiskās partijas līkločos (1945-1991)
 • Izdevniecība
  Jumava SIA
 • Gads
  2015
 • Lappuses
  184
 • Iesējuma veids
  Mīkstie vāki (155mm x 235mm)
Lasītāju vērtējums:
Ekspertu vērtējums:
Cena: € 13,31 Reģistrējoties: € 11,98

Pirkt

Nācijas pašizpratne ir cieši saistīta ar atbildības un rīcības limitiem gan indivīdu personiskajās dzīvēs, gan attieksmē pret Latvijas valsti. V. Hermaņa grāmata “Zem LKP kupola” padziļina sabiedrības atmiņu, jo iekļauj personu loku, kuru rokās bija vara un spēja ietekmēt procesus.

Personiskās atmiņas vienmēr varam apšaubīt, bet tās tomēr ir svarīgas kolektīvās pašizpratnes instruments, kuras piedalās sarunā par vēsturi — kādi procesi iespaidoja Latvijas neatkarības atgūšanu un cik liela loma tajos ir cilvēku personiskajai attieksmei; arī no tā, kas nepateikts, bet, ko noprotam no šiem liecinājumiem.

Dagmāra Beitnere-Le Galla,

Dr. sc. soc. LU Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece

Daļa no ekonomisko un politisko grožu turētājiem mūsdienu Latvijā izauga tieši no LPSR izpildvaras un LKP. No turienes izaugusi arī vēl pagaidām nosacīti brīvā valsts. Un ar ko gan precīzi Maskavas ierobežojumi atšķiras no Briseles ierobežojumiem? Kādas bija mūsu brīvības robežas toreiz un kādas tās ir tagad?

Šķiet, beidzot būtu jārīko objektīva LKP un VDK vēstures tiesa/konference. Ar objektīvu apsūdzību, objektīvu aizstāvību un beigās būtu jāsniedz izsvērts spriedums. Šim procesam svarīgi ir tiešie liecinieki. Šādā nozīmē Voldemārs Hermanis ir paveicis rūpīgu darbu, apkopojis kaut nelielu daļu no šādām liecībām. Līdz objektīvai patiesībai un spriedumam vēl kāds ceļš ir ejams.

Arnis Šablovskis,

publicists, kultūrvēsturisku grāmatu sastādītājs


Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Pirktākais kategorijā

Jaunākais kategorijā